İzlerken Kahkaha Attıracak En İyi Komedi Filmleri

Komedi filmleri, izlerken bizi günlük stresten uzaklaştıran, dertlerimizi ve tasalarımızı unuttuğumuz güzel vakitler geçirten filmlerdir. En güzeli de arkadaşlarla izlenilen, gülmekten yarılan ve üzerine konuşulan o güzel gecelerdir. İşte o güzel gecelerin harika filmlerini rahat bir şekilde bulabilesiniz diye sizler için en iyi komedi filmlerini hazırladık.

Komedi Film Önerileri

Bugünkü yazımızda sizler için en çok izlenen komedi filmlerini derledik. İzlediğiniz pişman olmayacağınız ve  izlerken kahkaha atacağınız harika filmler sizlerle!

İşte karşınızda “Listemizdeki En İyi Komedi Filmleri Listesi

20. EuroTrip / Avrupa Muhabbeti

Komedi yabancı filmler denince akla gelen EuroTrip’te, Scott, elektronik ortamda yazıştığı mektup arkadaşının erkek olduğunu düşünür ve onunla tanışmak istemez fakat kaçırdığı bir şey vardır o da yazıştığı mektup arkadaşının Berlin’de yaşayan bir kız olduğudur. Bunu duyan Scott, arkadaşları ile birlikte Avrupa turuna çıkar ve olaylar orada başlar.

19. Wedding Crashers / Davetsiz Çapkınlar

Jeremy ve John katıldıkları her düğünde çapkınlık yapmaya çalışan ve istedikleri kızı tavlayan iki arkadaştır. Günleri böyle geçerken çok ters bir durumla karşı karşıya kalırlar. John ve Jeremy, düğünde Gloria ve Claire’i seçerler ve işte ters durum burada başlar çünkü Claire’in babası tanınmış bir politikacıdır. Romantik komedi Claire’in evinde gidilmesiyle başlar ve olaylar gelişir.

18. Meet the Parents / Zor Baba

Hemşire olarak çalışan Greg, uzun süredir beraber olduğu Pam ile evlenmek ister fakat kızı babasından istemesi gerekir. Bunun üzerine sevgilisinin anne ve babasıyla tanışmak üzere yola çıkar fakat Greg’in bilmediği bir şey vardır o da Pam’in babası eski bir CIA ajanıdır ve evinde yalan makinesi bulunmaktadır. Bu ortamda Pam’in kız kardeşi de bir doktorla evleneceğini söylemesiyle beraber evde işler karışır. Bir de üstüne babasının çok sevdiği kedisi ortadan kaybolunca baba çıldırır ve ortalık karışır, ev tam bir cehenneme döner.

17. American Pie / Amerikan Pastası

En çok izlenen komedi filmlerinden biri olan Amerikan Pastası, ilk olarak 1999 yılında çıkmıştır. Kendine güveni olmayan lise öğrencileri, hayatları boyunca cinsel ilişkiye girmemişlerdir. Psikolojik olarak üzerilerinde baskı hisseden gençler, mezuniyet gecesine kadar bir kızla beraber olmaya çalışırlar, işte olaylar o zaman başlar.

16. The 40 Year Old Virgin / 40 Yıllık Bekar

Andy, kırk yaşındaki bir erkektir ve hayatı boyunca cinsel ilişki yaşamamıştır. Hayatındaki her şey gayet düzgün ilerlerken onun için tek sıkıntı, cinselliğin olmamasıdır. Bu onun için büyük bir sorundur ve arkadaşları bu sorunu çözmek için çaba gösterirler fakat Andy bunların hiçbirinden etkilenmez ta ki Trish ile tanışana kadar…

15. Crazy Stupid Love / Çılgın Aptal Aşk

En iyi romantik komedi filmlerinden olan Çılgın Aptal Aşk’ta, Cal, kırklı yaşların hayatı durgun bir şekilde ilerleyen bir adamdır. Her günü aynı şekilde ilerleyen bu adamın hayatı, karısının onu aldattığını öğrenmesiyle tepetaklak olur. Cal, boşandıktan sonra hiçbir kadınla flört edemez ve günlerini somurtarak bir barda geçirir. Bu sırada Jacob istediği her kadınla takılabilen bir adamdır. Cal, Jacob tarafından eğitilmeye başlar ve olaylar orda başlar.

14. Ted / Ayı Teddy 

Filmi, Family Guy’ın yaratıcısı Seth Macfarlane hem yazıp hem yönetmiştir. Filmde John Bennet’in hep hayal ettiği şey oluyor, oyuncak ayısı canlanıyor ve John ile oyuncak ayısının hikayesi başlıyor.

13. Old School / Eski Dostlar

Frank, Mitch ve Beanie hayatlarını değiştirecek bir karar vermek üzerelerdir, ya okul günlerine dönecek yada hayat atılacaklardır. Okul için bir engelleri vardır, o da dekan. Olaylar ilginç bir hal alır ve onları okuldan uzaklaştırmanın yollarını arar. Todd Philips’in yönetmenliğini yaptığı filmde kahkahalar sınıfın etrafını sarıyor.

12. Dumb and Dumber / Salak ile Avanak

En güzel komedi filmlerinden olan Salak ile Avanak’ta, Llyod Christmas ve Harry Dunne adında iki arkadaş vardır. Bunlar, kirli dağınık bir evde yaşayan ve sürekli kovulan iki arkadaştır. Llyod limuzin şoförlüğü yaparken Mary Swanson’ı havalimanına götürür ve ona aşık olur. Mary, limuzinde çantasını unutur ve Llyod onun gözüne girmek için çantayı götürmeye karar verir. Arkadaşı ile yola çıkar ve Mary’yi bulmaya çalışır fakat bilmediği bir şey vardır. O da, çanta para ile doludur ve Mary çantayı kaçırılan kocası için fidye olarak bırakmıştır…

11. It’s Kind of a Funny Story / Bir Çeşit Komik Hikaye

Craig, bir lise öğrencisidir ve kankasının kız arkadaşına kara sevda ile tutulmuştur. Bununla başa çıkamaz ve intihar teşebbüsünde bulunur. İntihar teşebbüsü sonra hastanede tedavi gören Craig, birbirinden farklı ve eğlenceli karakterler ile tanışır.

10. Yes Man / Bay Evet

Her şeye hayır demeyen alışan Carl, katıldığı bir program sonucunda her şeye evet demeye başlar. Başlangıçta ona göre bu durum hayatını pozitif yönde geliştirmektedir fakat bu kararları onu belaya da sürükleyecektir. Harry Potter’ın yapımcısı David Heyman’in ve usta oyuncu Jim Carrey’nin bulunduğu film, en iyi komedi filmleri arasında gösterilir ve sizler de kahkahaya evet demeye hazır olun.

9. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy / Anchorman: O Bir Efsane 

Ron Burgundy, San Diego’nun en ünlü spikerlerindendir. İyi bir gazeteci olan Veronica Corningstone’un feminizm dalgasıyla beraber Ron’un yanına atanmasıyla tahtı sallanmaya başlar. Her ne kadar engellemeye çalışsa da Veronica mesleğinde ilerlemekte kararlıdır. Ron, muhteşem saçları ve bıyığının yanı sıra, Prompter’dan okuma yeteneğinin bulunduğu televizyon için yetersiz kalabildiğini fark eder.

8. Borat

Borat, Kazakistan’ı bırakıp Amerika’da halkın yaşamına dair belgesel çekmek amacıyla yola çıkar. Çılgın Amerikan kültürü ve uluslararası çizdiği zikzaklar arasında gerçek insanlarla tanışır ve onlardan aldığı tepkiler oldukça güçlüdür. Röportaj yaptığı insanlar bazı durumlarda onun ırklar ve insanlar hakkındaki garip düşüncelerinden ayrılmaktadır.

7. 3 Idiots / 3 Aptal

Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi, Hindistan’ın en iyi okulunda mühendislik okuyan ve aynı odada kalan üç öğrencilerindendir. Bu üç öğrencinin hayatını, Profesör Viru ile yaşadıkları olayları anlatır. Dostluk kavramını beyaz perdeye çok iyi bir şekilde işleyen, bunun yanında eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştiren bir filmdir. Araştırma Durağı ailesi olarak bizim en iyi yabancı komedi filmleri arasında gördüğümüz filmlerdendir.

6. Home Alone / Evde Tek Başına

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken evde unutulur. Yalnız kaldığını anladığı anda, evini de hırsızlara karşı korumak için önlemler alır. Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

5. Airplane! / Uçak

Robert Hays eski dövüşçü ve uçuş ekibinin yemeklerden zehirlenmesi sonucu bir uçağın yönetimini ele almak zorunda kalan pilot rolüyle karşımızda. Hikaye, uçak felaketleri, dini konular, televizyon reklamları, romantizm, aşk ve bunun gibi bir dizi konuyla dalga geçerken eğlenceli ve komik bir sahneden bir diğerine atlıyor.

4. The Hangover / Felekten Bir Gece

En komik filmler listesinde sıradışı mizah anlayışına sahip olan The Hangover var. Arkadaşlarının düğününden önce bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört arkadaşı anlatıyor. Gece boyunca sarhoş olan ekip, sabah uyandığında hiçbir şey hatırlamaz, her şey birbirine karışmıştır ve bir de damat ortalık yoktur. Damadı bulmak ve zamanında Los Angeles’a yetişmek için ilginç bir maceraya atılırlar.

3. Police Academy / Polis Akademisi 

Çocukluğumuzun ve gençlik dönemlerimizin en efsane film serisinden olan Polis Akademisi, ilk olarak 1984 yılında vizyona girmiştir. En güzel komedi filmlerindendir ve halen daha kendisini izlettirmeye ve kahkaha attırmaya devam etmektedir.

2. Groundhog Day / Bugün Aslında Dündü

Yabancı komedi filmleri listemizde, nefret ettiği günleri tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan bir adamı antalan Groundhog Day var. Phil Connors, kamera arkasında kendini beğenmiş ve kibirli kişiliğe dönen bir spikerdir. Hiç istememesine rağmen Pensilvanya’nın kırsal bir kasabasına gider ve bir günlüğüne görevi için buraya katlanmak zorunda kalır. Geri dönmek için yola çıktığında ise onu bir sürpriz karşılar, kar fırtınası! Otele geri döner ve ertesi sabahı bekler fakat uyandığında daha büyük bir sürpriz vardır; o da zaman döngüsüdür!

1. The Blues Brothers / Cazcı Kardeşler

Jake Blues hapisten çıktığında kardeşi Elwood ile birlikte öğretmenleri Rahibe Mary Stigmata’ya giderler ve büyüdükleri yetimhanenin yok olacağını öğrenirler. Yetimhanenin kurtulması için tam 5000 dolara ihtiyaç vardır, bunun için de Jake ve Elwood eski arkadaşlarını toplayıp konser vermeye karar verirler. Bunu yaparken peşlerine Naziler ve polis filosu düşer ve müthiş bir serüvene girişirler.


Bunları Gördünüz Mü?

En İyi Gençlik Filmleri Listesi I En İyi 25 Gençlik Filmi

En İyi Aksiyon Filmleri I En İyi Aksiyon-Macera Filmleri 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz