En İyi Gençlik Filmleri Listesi #1

En İyi Gençlik Filmleri
En İyi Gençlik Filmleri

İşte sizlere 25 maddelik gençlik filmleri listesi! Listemizde geçmişten günümüze birçok film bulunmaktadır. Amacımız, sizleri, bu filmleri araştırma zahmetinden kurtarmak ve içlerinde en beğendiniz filmi izlemenizi sağlamaktır.

En İyi Gençlik Filmleri
En İyi Gençlik Filmleri

Gençlik filmleri, geçmişe götürür bizleri, belki üniversite yıllarımıza belki de lise yıllarımıza… Bu filmler, bizleri kimi zaman hüzünlendirir, kimi zaman tebessüm ettirir. Bazen bir kızın peşinden koşan ergen çocuğu, bazen hayalleri uğruna ailesini karşısına alan idealist bir genci anlatır. Her zaman hayatın içinden bir parça barındıran gençlik filmleri, hepimizi daima özlediğimiz o günlere götürür.

En İyi Yabancı Gençlik Filmleri

Gençlik filmleri, hayata yeni atılan ergenlerin, tecrübeleri, başarısızlıkları, idealleri ve bunların yanında eğlenceli hayatlar demektir. Hadi gelin bu tecrübeleri, idealleri anlatan filmlere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda “Listemizdeki En İyi Genç Filmleri

25. Miss March / Kapak Güzeli

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Eugene Pratt, sevgilisiyle balo günü tam birlikte olacakken düşmesi sonucu 4 yıl komada kalır. Uyandığında lise aşkının Playboy kapak kızı olduğunu öğrenir. Bunun üzerine arkadaşı Tucker’ı da yanına alarak sevdiği kıza ulaşmak için eğlenceli bir yolculuğa çıkar.

24. Milf / Olgun

Genç Filmleri

Nate, Ross, Anthony ve Brondon adındaki dört arkadaş, kızlar konu olduğunda bir türlü rahat olamamaktadır. Bu dört kafadarın aklına yeni bir çözüm gelir, o da genç kızlar yerine olgun kadınlarla ilgilenmektir.

23. Just Friends / Sadece Arkadaş

Yabancı Gençlik Filmleri
Yabancı Gençlik Filmleri

Sevdiği kız olan Jamie’den uzak duramayan ve aynı zamanda ona açılamayan Chris, çareyi şehri terk etmekte bulmuştur. Burada hayatına yeni başlangıçlar yapan Chris, artık kariyer sahibi, fit ve kızların gözdesi olmuştur. Eski şehrine geri döndüğünde eski aşk yeniden filizlenmiş ve Jamie’ye yeniden aşık olmuştur.

22. 17 Again / 17 Yeniden

Gençlik Filmi
Gençlik Filmi

Mike, okulun basket takımının yıldızıdır ve aynı zamanda başarılı bir öğrencidir. Hayatı istediği şekilde gitmektedir, ta ki kız arkadaşının hamile olduğunu öğrenene kadar. Aradan geçen yıllar sonra eski parlak günleri geride kalmıştır, evliliği paramparçadır. Ama Mike’a ikinci bir şans verilir ve mucizevi bir şekilde 17 yaşına geri döner. Mike’ın görünümü belki 17 yaşında gibidir, ama otuz küsur yaşındaki tavırları 2009 yılının son sınıf öğrencileri arasında hiç de havalı olmaz.

21. Project X 

Gençlik Filmi
Gençlik Filmi

3 Lise öğrencisi, ‘biraz’ eğlenmek için büyük bir doğum günü partisi düzenlerler. Fakat gece ilerledikçe yüzlerce kişi partiye akın edecek ve işler çığırından çıkacaktır ve bu arada gündüzden beri kayıtta olan kamerayı da ellerinden düşürmeyeceklerdir.

20. Socialphobia / Sosyal Fobi

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

İnternette bir askerin ölümü üzerine yapılan yorumlardan biri, polis olmak için çabalayan gençleri kızdırır. Yorumu yapan kişiyi bulmak isterler ve bulurlar. O kişinin evine gidip her şeyi canlı yayınlamak isterler fakat hiç beklemedikleri bir şey ile karşılaşırlar.

19. The First Time / İlk Kez

Yabancı Gençlik Filmleri

Mezun olmak üzere olan Dave, liseye yeni başlamış Audrey ile tanışır. Düzenlenen partide tanışan Audrey ve Dave, kısa sürede samimi olan ikili, başlarda sıradan sohbet etse de ilerleyen zamanda aralarındaki ilişki karmaşık ve romantik bir hal alır.

18. Easy A / Adı Çıkmış

Gençlik Filmleri

Olive, lisede kendi halinde bir öğrencidir. Olive hakkında kısa sürede bir dedikodu yayılır, her ne kadar bunu reddetse de bu dedikodu gerçekten sahicilik kazanır. Bu dedikodu sayesinde Olive, bir anda okulun en gözde ve popüler kızı olmuştur.

17. Juno

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Sevimli ve müziksever bir lise öğrencisi olan Juno, merakı sonucu erkek arkadaşı ile yatmaya karar verir. Hiç beklenmedik bir şekilde hamile kalan Juno, ne yapacağını bilemez. Bu duruma yakın arkadaşı Leah ile bir çözüm bulmaya karar verir ve sonrasında ilginç olaylar yaşar.

16. Mean Girls / Kötü Kızlar

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Cady, doğada güçlü olanın hayatta kalacağını düşünür fakat liseye başladığında olayların hiç de onun düşündüğü gibi olmadığını görür. Her şeye baştan başlaması gerektiğini düşünen Cady, bir de okulun en gözde kızının eski erkek arkadaşına aşık olur. İşler saçma bir hal almaya hazır biçimde onu beklemektedir.

15. 13 Going on 30 / Keşke 30 Olsam

Lise Filmleri
Lise Filmleri

Hoşlandığı erkek Matt ile ilgili alay konusu olan Jenna, incinir ve saklanmak ister. Bu yüzden 30 yaşına gelene kadar saklanmak gibi bir dilekten bulunan Jenna’nın dileği kabul olur. Artık 30 yaşında ve istediği hayatı yaşamaktadır. Bundan daha güzel ne olabilir? Fakat Jenna, istediğinin bu olmadığına karar verir. Tek istediği partisini mahveden Matt’dir.

14. Sex Drive / Skor Peşinde

En Güzel Genç Filmleri
En Güzel Genç Filmleri

Skor Peşinde, hem gençlik filmi hem de en iyi komedi filmlerindendir. Ian Lafferty, 18 yaşına basmış bir ergendir, tek istediği artık bekaretini kaybetmektir. İnternetten tanıştığı bir kızla birlikte olmak için en yakın arkadaşlarıyla birlikte yola koyulur. Amerika’yı baştan başa gezen bu gençlerin başına ilginç talihsizlikler gelmektedir ama bu talihsizlikler kaçamaklar yapmalarına engel olmamalıdır.

13. The Spectacular Now / Şu An Muhteşem

En İyi Lise Filmleri
En İyi Lise Filmleri

Lise son sınıf öğrencisi olan Sutter, gelecek düşünmeyen eğlenceli biridir. Kız arkadaşı tarafından terk edilen Sutter, sarhoş olur ve kendini bir çimenlikte bulur. Burada Aimee ile tanışır, birbirlerine iyi gelirler ve artık kaçış yoktur. Bir kere birbirlerine çekilmişlerdir.

12. Accepted / Hayali Üniversite

Üniversite Filmleri
Üniversite Filmleri

Lise öğrencisi olan Bartleby, kabul alabileceği bir okul bulmak istemektedir. Fakat hangisine başvursa reddedilmektedir, bunun üzerine aklına ilginç bir fikir gelir. Kendi okulunu kuracak ve burada eğitimini tamamlayacaktır.

11. The Fault in Our Star / Aynı Yıldızın Altında

Genç Filmleri
Genç Filmleri

16 yaşındaki Hazel, kanserle boğuşmaktadır. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansında Augustus adında bir gençle tanışır. Augustus, beyin tümörüyle savaşmış ve bu uğurda bacağını kaybetmiştir. İkili, beraber vakit geçirdikçe sevgili olurlar ve Hazel’ın hayalini gerçekleştirmek için yola koyulurlar.

10. Sixteen Candles / 16. Doğum Günüm

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Samantha’nın hayatı hızla inişe geçmiş bir haldedir. On beş yaşındaki bu genç kız okulda bir çocuğa aşık olur. Okulun en sevimsiz tipi de ona aşıktır. Samantha’nın ablası evlenmek üzeredir ve bu olayın telaşı içerisindeki ailenin tüm diğer fertleri, kendisinin yaş gününü unuturlar. Bir de bunlara yabancı bir dönüşüm öğrencisi olan Long Duc Dong’un varlığı eklenir.

9. Thirteen / On Üç

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Tracy, hâlâ ayıcıklarla ve Barbie bebekleriyle oynayan bir yeni ergendir. Liseye başlamasıyla cinsellik, üzerinde büyük bir baskı oluşturmaya başlar. Tracy, bir yandan Evie Zamora gibi çok popüler, bir manken kadar güzel ve çekici, kendini beğenmiş, tüm erkekleri peşinden koşturmayı başaran kızları anlayamamaktadır; bir yandan da onların dünyasına dahil olmak istemektedir.

8. Bring It On / Gençlik Ateşi

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Rancho Carne Lisesi’nin futbol takımı meşhurdur ama en az onlar kadar meşhur olan bir grup daha vardır, o da amigo kızlar topluluğudur. Amigo kızlar, o kadar ünlenmişlerdir ki, futbol takımından daha fazla dikkat çekmeye başlamışlardır.Ancak kısa bir süre sonra fark edilir ki, amigo grubunun eşsiz koreografileri aslında bir hip-hop grubunun danslarından çalıntıdır.

7. Pretty in Pink / Pembe Güzellik

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Andie, hem okuyan hem de çalışan bir lise öğrencisidir. Çalıştığı plakçıda Iona ile yakın arkadaşlık kurar, aralarındaki yaş farkında dolayı Iona kendisine anaç bir şekilde yaklaşır. Bunun yanında Duckie, Andie’ye aşıktır fakat Andie’nin aklında başka birisi vardır.

6. Grease

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Danny ve Sandy yaz tatilinde tanışmış ve aşk yaşamıştır. Yaz tatili bitince ayrıldıklarını düşünürler fakat Sandy, Danny’nin okuluna gelecektir. Sandy’nin hiç beklemediği bir şey olur, Danny yaz tatilindeki Danny değildir.

5. 10 Things I Hate About Life / Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

 Gençlik Filmleri

Gençlik Filmleri

Üniversitede kendini herkese hayran bırakan Bianca, ablasının baskınlığından dolayı kimseyle sevgili olamamaktadır. Çünkü ailevi kuralları vardır, bu kurala göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece kimsenin sevgilisi olmayacaktır fakat Bianca, bu durumdan yarar sağlayacak planlar yapmaktadır.

4. The Girl Next Door / Komşu Kızı

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Matthew, politika ile uğraşmak isteyen 18 yaşında bir gençtir. Okuluna konsantre olan Matthew, neredeyse kimseyle arkadaşlık etmemektedir. Karşı komşusu Danielle ile tanışan Matthew’in hayatı, aniden değişir. Ancak Danielle’in geçmişi çok da masum değildir. Matthew, Danielle’in geçmişin izlerinden kurtulması için çabalarken, Danielle de Matthew’in kabuğundan çıkmasını sağlayacaktır.

3. Dazed and Confused / Genç ve Heyecanlı

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Texas’ta ufak bir kasabada geçen film, Robert E. Lee Lisesi’ndeki çılgın öğrencilerin hikayelerini anlatıyor. Okulun son günü çılgın bir parti yapmak isteyen liselilerin planları suya düşmektedir. Tam bu sırada akıllarına bir fikir gelir ve yapmayı planladıkları partinin yerini çarşıya, yani açık alana taşırlar. Bir süre sonra işler kontrolden çıkar ve ortalık karışır.

2. Raise Your Voice / Sesini Duyur

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Terri, küçük bir kasabada ailesiyle beraber yaşamaktadır. Terri’nin hayali ünlü bir şarkıcı olmaktır fakat bu küçük kasabada bunun olmayacağını düşünür ve Los Angeles’a gitmeye karar verir. Kendi halinde küçük bir yerden gelen Terri, bu hayata alışmakta zorluk çeker. Bakalım Terri, yeni hayatına uyum sağlayacak ve hayallerine kavuşacak mıdır?

1. Lemonade Mouth / Limonata Ağzı

Gençlik Filmleri
Gençlik Filmleri

Kendine inanan ve hayallerinin peşinden koşan beş öğrencinin müzikle kendilerini bulmalarını ve jenerasyonlarının sesi haline gelmeleri anlatılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz